Magnetometr MagnaTrak 202

MagnaTrak 202 to nowsza wersja magnetometru MT 102. Posiada znacznie nowocześniejszy kształt obudowy oraz układ sterowania potencjometrami membranowymi. Doskonała funkcjonalność magnetometrów MagnaTrak nie ma sobie równych na rynku, a seria MT 202 wyposażona jest w funkcję ERASE służącą do eliminacji zakłóceń sygnału, np. metalowej siatki w pobliżu miejsca lokalizacji. Posiada także wskaźnik obecności linii energetycznej pod ziemią, który sygnalizuje istnienie przewodów pod napięciem. Dzięki tym opcjom magnetometry te stały się podstawowym urządzeniem stosowanym w Polsce do lokalizowania zagubionych pod ziemią, betonem, asfaltem lub śniegiem metalowych pokryw, zasuw, skrzynek zaworowych, znaczników geodezyjnych, włazów studzienek oraz innych obiektów ferromagnetycznych – i to do głębokości nawet 2,5m.

MT 202 jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i bardzo przyjazny dla użytkownika. Znalezienie szukanego obiektu jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym o regulowanej czułości, a poziom uzyskanego sygnału przedstawiany jest w postaci czytelnego wykresu na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Naciśnięcie klawisza ERASE spowoduje, iż zakłócenia zewnętrzne utrudniające bądź też uniemożliwiające prawidłową lokalizację zostaną automatycznie wyeliminowane. W przypadku prowadzenia lokalizacji w bliskości instalacji energetycznych, na wyświetlaczu urządzenia pojawi się komunikat o bliskiej obecności przewodów pod napięciem. Natomiast możliwość łatwej regulacji czułości odbioru sygnału wprost z klawiatury membranowej pozwala na pomijanie płytko położonych drobnych elementów metalowych i skoncentrowanie się na wyszukiwaniu obiektów o oczekiwanych wielkościach. MT202 posiada także wskaźnik obecności linii energetycznej sygnalizujący istnienie w bliskiej odległości przewodów pod napięciem. Przyrząd tej jest odporny na uderzenia, jest też bryzgoszczelny dzięki osłonie wodoodpornej, a głośnik wysokiej mocy ma z kolei wodoodporną membranę.

Zakres głębokości lokalizacji typowych obiektów

(w zależności od wielkości szukanego obiektu):

- mały znacznik geodezyjny do ok. 15 cm

- duży znacznik geodezyjny do ok. 20 cm

- palik znacznikowy do ok. 210 cm

- skrzynka zaworowa do ok. 250 cm

- rura żeliwna do ok. 250 cm

- pokrywa żeliwna włazu do ok. 250 cm

- duży zbiornik metalowy do ok. 450 cm

Układ sterowania

  • Przyciski membranowe ON/OFF załączające i wyłączające urządzenie.

  • Przyciski membranowe regulacji czułości dostrajające czułość przyrządu do poziomu optymalnego dla lokalizacji różnorodnych rozmiarów obiektów na różnych głębokościach.

  • Przyciski membranowe głośności pozwalające na optymalne dopasowanie tonu z głośnika do warunków pracy i preferencji użytkownika.

  • Przycisk ERASE - eliminacja ”zakłóceń”

Skład kompletu

lokalizator MT 202, futerał.

Dane techniczne:

  • Waga -1,3 kg

  • Temperatura pracy: od -18°C do +50°C

  • Zasilanie - 6 alkalicznych baterii LR6,AA (1,5 V) lub akumulatorki

  • Żywotność baterii: 100 godzin pracy przerywanej.

  • Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest na wyświetlaczu LCD. 

Wróć