Magnetometr MagnaTrak 200

Magnetometr MagnaTrak 200 cechuje się nowoczesnym kształtem obudowy oraz układem sterowania z potencjometrami membranowymi. Funkcjonalność magnetometrów MagnaTrak nie ma sobie równych na rynku, dzięki czemu stały się one podstawowym urządzeniem stosowanym w naszym kraju do lokalizacji zagubionych pod ziemią, betonem, asfaltem i śniegiem metalowych pokryw, zasuw, skrzynek zaworowych, znaczników geodezyjnych, włazów studzienek i innych obiektów ferromagnetycznych do głębokości nawet 2,5m.

MT 200 jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dzięki czemu jest przyjazny dla użytkownika. Znalezienie szukanego obiektu jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym o regulowanej czułości, a poziom uzyskanego sygnału przedstawiany jest w postaci czytelnego wykresu na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Możliwość łatwej regulacji czułości odbioru sygnału wprost z klawiatury membranowej pozwala na pomijanie płytko położonych drobnych elementów metalowych i skoncentrowanie się na wyszukiwaniu obiektów o oczekiwanych wielkościach. Przyrząd jest odporny na uderzenia i jest bryzgoszczelny, posiada bowiem osłonę wodoodporną, a także głośnik wysokiej mocy z membraną wodoodporną.Zakres głębokości lokalizacji typowych obiektów

(w zależności od wielkości szukanego obiektu):

- mały znacznik geodezyjny do ok. 15 cm

- duży znacznik geodezyjny do ok. 20 cm

- palik znacznikowy do ok. 210 cm

- skrzynka zaworowa do ok. 250 cm

- rura żeliwna do ok. 250 cm

- pokrywa żeliwna włazu do ok. 250 cm

- duży zbiornik metalowy do ok. 450 cm

Układ sterowania

  • Przyciski membranowe ON/OFF załączające i wyłączające urządzenie.

  • Przyciski membranowe regulacji czułości dostrajające czułość przyrządu do poziomu optymalnego dla lokalizacji różnych rozmiarów obiektów na różnych głębokościach.

  • Przyciski membranowe głośności pozwalające na optymalne dopasowanie tonu z głośnika do warunków pracy i preferencji użytkownika.

Skład kompletu

lokalizator MT 200, futerał.

Dane techniczne:

  • Waga: 1,3 kg

  • Temperatura pracy: od -18°C do +50°C

  • Zasilanie: 6 alkalicznych baterii LR6,AA (1,5 V) lub akumulatorki

  • Żywotność baterii: 100 godzin pracy przerywanej.

  • Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest na wyświetlaczu LCD.

 

Wróć