Magnetometr MagnaTrak 102

MagnaTrak MT 102 to magnetometr, który w specyficzny sposób wykorzystującym właściwości pola magnetycznego wokół obiektów wykazujących cechy ferromagnetyczne. Najważniejsze przeznaczenie tego urządzenia to lokalizowanie zagubionych pod ziemią, betonem, asfaltem i śniegiem metalowych pokryw, zasuw, skrzynek zaworowych, znaczników geodezyjnych, włazów studzienek i innych obiektów ferromagnetycznych. Dzięki wykorzystaniu zdobyczy techniki, w szczególności zaś elektronicznemu zrównoważeniu magnetycznych cewek czujnikowych, magnetometr ten wyróżnia się spośród innych tego typu urządzeń wyjątkowo dużą dokładnością i polepszeniem parametrów przeszukiwania w terenie o dużym zagęszczeniu uzbrojenia podziemnego. Przyrząd jest odporny na uderzenia i jest bryzgoszczelny (co zapewnia wodoodporna obudowa części detekcyjnej magnetometru), ma również głośnik wysokiej mocy z membraną wodoodporną

MagnaTrak 102 posiada wbudowaną funkcję ERASE – oznacza to, że jeżeli w trakcie pracy pojawią się zakłócenia spowodowane obecnością w pobliżu np. metalowej siatki, naciśnięcie klawisza ERASE spowoduje, iż zakłócenia zostaną automatycznie wyeliminowane i będzie można kontynuować pracę bez przeszkód. Nie trzeba wówczas zmniejszać czułości, zawsze po naciśnięciu ERASE przyrząd powraca bowiem automatycznie do idealnej równowagi magnetycznej.

MagnaTrak 102 posiada wbudowany wskaźnik obecności linii energetycznej - sygnalizuje w bezpośredniej bliskości operatora urządzenia istnienie przewodów elektrycznych pod napięciem.

Zakres głębokości lokalizacji typowych obiektów

(w zależności od wielkości szukanego obiektu):

- mały znacznik geodezyjny do ok. 15 cm

- duży znacznik geodezyjny do ok. 20 cm

- palik znacznikowy do ok. 210 cm

- skrzynka zaworowa do ok. 250 cm

- rura żeliwna do ok. 250 cm

- pokrywa żeliwna włazu do ok. 250 cm

- duży zbiornik metalowy do ok. 450 cm

Układ sterowania

- Przyciski membranowe ON/OFF załączające i wyłączające urządzenie.

- Pokrętło regulatora czułości dostraja czułość przyrządu do poziomu optymalnego dla lokalizacji
różnych rozmiarów obiektów na różnych głębokościach.

- Pokrętło głośności pozwala na optymalne dopasowanie tonu z głośnika do warunków pracy i preferencji użytkownika.

- Przycisk ERASE eliminacja ”zakłóceń”

Wskazania lokalizatora

Zmieniający się ton z głośnika - ton najwyższy wskazuje reakcję szczytową lokalizatora nad krawędziami pokrywy lub innego szukanego obiektu.

Odszukanie danego obiektu pokazywane jest także w postaci wykresu słupkowego oraz cyfrowego wskazania poziomu odbieranego sygnału na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym rosnących wraz ze zbliżaniem się do szukanego obiektu.

Ostrzeganie o kablu energetycznym pod napięciem podczas lokalizacji.

Skład kompletu

lokalizator Magnatrak 102, futerał

Dane techniczne:

- Waga: 1,3 kg

- Temperatura pracy: od -18°C do +50°C

- Zasilanie:6 alkalicznych baterii LR6,AA (1,5 V) lub akumulatorki

- Żywotność baterii: 100 godzin pracy przerywanej.

- Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest na wyświetlaczu LCD.

sprawdź cenę

Wróć